Белбек

Сподели со своите пријатели

Најмалку четири експлозии се регистрирани во текот на ноќта меѓу четвртокот и петокот на Крим, во близина на воениот аеродром Белбек и во близина на пристанишниот град Севастопол, јави Радио Слободна Европа (РСЕ) повикувајќи се на локални извори. Loading… Рускиот администратор на Севастопол, Михаил Развозаев, напиша на Телеграм доцна воПрочитај повеќе