Баз Олдрин

Сподели со своите пријатели

Баз Олдрин, вториот човек што зачекори на Месечината во 1969 година во мисијата Аполо 11, се ожени со својата долгогодишна девојка на неговиот 93-ти роденден. Loading… Олдрин на Твитер објави фотографии со неговата нова сопруга Др. Анком Фаур (63) и откри дека се венчале во Лос Анџелес. „На мојот 93-тиПрочитај повеќе