Антоновски

Сподели со своите пријатели

Украинските војници извршија нов ракетен напад на мостот Антоновски преку Днепар кај Херсон, а дејствуваше и рускиот противвоздушен систем, изјави денеска заменик-шефот на администрацијата на Херсонската област Кирил Стремусов. Loading… Тој за РИА Новости изјави дека нападот бил одбиен и дека мостот останал недопрен. Мостот Антоновски е единствениот преку ДнепарПрочитај повеќе