Андриј Сибиха

Сподели со своите пријатели

Официјален Киев вчера испрати важна порака поврзана со можните преговори со Русија. Loading… Како што објави „Фајненшл тајмс“, ова е „најексплицитната порака досега дека Украина е заинтересирана за преговори“ со Русија откако таа беше прекината во април минатата година. Имено, Андриј Сибиха, искусен украински дипломат и заменик шеф на кабинетотПрочитај повеќе