Андреј Јермак

Сподели со своите пријатели

Главниот советник на кабинетот на украинскиот претседател Володимир Зеленски ја поздрави веста за испраќање ракети со долг дострел во Украина, но додаде дека „тие не се замена за борбени авиони“. Loading… Да потсетиме, Киев со месеци бара од западните земји испорака на борбени авиони Ф-16, но досега ниту една западнаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Утрово ширум Украина беше издадено предупредување за воздушен напад, а граѓаните беа повикани да останат во засолништа. Loading… Шефот на кабинетот на претседателот Андреј Јермак објави дека првите руски ракети биле соборени над територијата на Украина, пренесоа украинските медиуми. Поради закана од ракетен напад, вонредни прекини на електричната енергија ималоПрочитај повеќе