Анастасија Јесулкова

Сподели со своите пријатели

Руската репортерка Анастасија Јесулкова беше тешко повредена додека известуваше во близина на Соледар, Украина, град кој Русија тврди дека неодамна го зазеде. Loading… На видеото кое кружи на социјалните мрежи се гледа како Јелсукова зборува пред камерата во воена униформа и кацига. „До нас се слуша пукање“, сведочеше таа. ПотоаПрочитај повеќе