Страшна снимка: Руска новинарка ранета во вклучување во живо (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Руската репортерка Анастасија Јесулкова беше тешко повредена додека известуваше во близина на Соледар, Украина, град кој Русија тврди дека неодамна го зазеде.

Loading...

На видеото кое кружи на социјалните мрежи се гледа како Јелсукова зборува пред камерата во воена униформа и кацига.

„До нас се слуша пукање“, сведочеше таа.

Потоа се слушна силен тресок и таа почна да вреска и ја испушта камерата.

 

 

Јесулкова е новинарка на про-рускиот порталот Readovka и се здобила со шрапнел во коленото.

Loading...

Руските државни медиуми објавија дека Јелсукова е „тешко повредена“ и дека морала да оди на итна операција.

 

Сите информации поврзани со најновите случувања со војната во Украина можете да ги прочитате ТУКА.