Александар Кодаковски

Сподели со своите пријатели

Александар Кодаковски, шеф на прорускиот баталјон „Восток“ стациониран во регионот Донбас во источна Украина, објави дека украинската армија постигнала напредок во областа Великоновосилкивски западно од Доњецк. Loading… – Непријателот се обидува да се пробие. Тие ги групираа своите оклопни сили во „тупаница“ и постигнаа тактички успех“, објави Кодаковски на својотПрочитај повеќе