Александар Ходаковски

Сподели со своите пријатели

Русија не може да го „победи НАТО“ во Украина без употреба на нуклеарно оружје, изјави рускиот командант на истокот на земјата на државната телевизија. Loading… Командантот на руската милиција во регионот на Доњецк, Александар Ходаковски, за Русија-1 изјави дека ресурсите на Москва се ограничени. Тој, исто така, тврди дека РусијаПрочитај повеќе