Александар Чеферин

Сподели со своите пријатели

Претседателот на УЕФА Александар Чеферин ги отфрли критиките за одлуката дека, за разлика од Русија, Белорусија нема да биде исклучена од квалификациите за ЕП 2024 во Германија, пренесуваат германските медиуми. Loading… „Малку е популистичко да се бара исклучување и на Белорусија. Во моментов не гледаме причина за тоа. Ако работитеПрочитај повеќе