Ахмед бин Хасан ал Хамади

red and white flag between buildings

Сподели со своите пријатели

Катар и Бахреин го решаваат долгогодишниот спор и ги обновуваат дипломатските односи. Loading… Делегациите на двете земји се сретнаа во средата во седиштето на Генералниот секретаријат на Советот за соработка во Персискиот залив (GCC) во саудиската престолнина Ријад, соопштија во одделни соопштенија министерствата за надворешни работи на тие земји. ДветеПрочитај повеќе