Аднан Октар

Сподели со своите пријатели

Судот во Истанбул му изрече една од најдолгите затворски казни во светот на Аднан Октар, турски телевизиски евангелист кој водел култ вклучен во долга листа на злосторства, пишува Дејли Сабах. Loading… На минатото рочиште, во повторениот судски процес во средата, Октар и уште 14 обвинети беа осудени на по 8.658Прочитај повеќе