СВР Куманово: Пријавата за бомба во Крива Паланка е лажна

Сподели со своите пријатели

Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста дека се направени сите потребни проверки во врска со денешната пријава од училиште во Крива Паланка дека на електронската адреса на училиштето била испратена закана за поставена експлозивна направа, и утврдено е дека станува збор за лажна пријава.

Loading...

Веднаш по добиената пријава, од полициски службеници се преземени мерки за безбедно евакуирање на училиштето и по извршени проверки утврдено е дека станува збор за лажна пријава, стои во соопштението на Секторот за внатрешни работи Куманово.

Никола Ивановски


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Кумановската полиција викендов казнила над 180 возачи