Стампедо во Србија поради атрактивна ТикТок ѕвезда (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Поради sвездата на ТикТок и фитнес модел, Сара Дамјановиќ, настана стампедо во Младеновац, Србија, за да се одбележи неделниот настан наречен Детска недела.

Loading...

Фановите на 22-годишната девојка,повеќето деца, создадоа тотален хаос на главниот градски плоштад каде требало да се сретнат со Сара. Собрани пред општината, чекајќи да излезе Сара, тие го извикуваа нејзиното име , пренесува српски Телеграф.

 

 

„Сара, излези!“, извикуваа собраните деца, а инфлуенсерката се појави пред повеќе од сто возбудени деца непосредно пред пладне, кои сакаа фотографија со неа или автограм. Хаосот беше таков што, според тамошните медиуми, Сара во еден момент морала да се скрие во општинската зграда.

Слично нешто се случи пред неколку дена во Обреновац, каде Сара сакала да се дружи со фановите. „Не знам како останав жива, илјада луѓе дојдоа за еден час“, напиша тогаш таа на Инстаграм.

 

Loading...

 

„Ми се јавија затоа што претходно се натпреварував во таеквондо. Имам две балкански злата, еден европски медал, еден медал на Светско првенство, направив историја минатата година и во моментов работам на четвртиот актерски проект од кои три се странски. Јас сум најмалку тиктокер, инфлуенсер и не ми се допаѓа кога луѓето ќе ме претстават на тој начин. Имам скоро 1,9 милиони следбеници на ТикТок и скоро 600,000 на Инстаграм, „Па, тоа е малку“, објасни таа зошто била поканета да им се обрати на децата. Имено, дел од родителите и јавноста се побуниле затоа што сметале дека Сара е поканета да им одржи предавање на децата.

 

View this post on Instagram

☀️

A post shared by Damnjanovic?Miss Asia Global (@saratkd7) on

 

„Она што е дискутабилно за таа возраст е да се покани некој кој е исто така инфлуенсер, покрај тоа што е врвен спортист, бидејќи децата на оваа возраст, од 11 до 14 или од седум до 14 години, се многу приемчиви за сето ова.“, изјави една мајка.

 

Loading...

View this post on Instagram

???

A post shared by Damnjanovic?Miss Asia Global (@saratkd7) on

 

Во Србија ја нарекуваат „балканска кралица на ТикТок“.Сара се занимава и со спорт и aктерство.

 

 

“Секогаш се обидувам да се покажам во најдобро можно светло, да им помогнам колку што можам, да ги ставам на вистинскиот пат, да ги превоспитам. Јас сум секогаш тука за да ги превоспитувам, бидејќи тие треба да се преобразуваат секој ден, но родители,ангажирајте се малку повеќе околу вашите деца “, изјави оваа инфлуенсерка порано за РТВ Маг.

 

Loading...

View this post on Instagram

A post shared by Damnjanovic?Miss Asia Global (@saratkd7) on

 

 

View this post on Instagram

?

A post shared by Damnjanovic?Miss Asia Global (@saratkd7) on

 

 

Loading...

View this post on Instagram

Good night ?❤️?

A post shared by Damnjanovic?Miss Asia Global (@saratkd7) on

 

 

View this post on Instagram

??? @mozzartbet @mozzartsport

A post shared by Damnjanovic?Miss Asia Global (@saratkd7) on


Loading...

Leave a Reply