Средношколците од утре со свој камп пред МОН

Сподели со своите пријатели

Само напред соученици, силни, сложни и храбри до крај.

Loading...

Со овие зборови, членовите на Средношколскиот Пленум на својата Фејсбук фан страна ја најавија одлуката за бојкот, овојпат пред зградата на МОН. Пленумците според најавите, од утре -понеделник, ќе постават свој камп каде, како што велат тие,  24 часа ќе го чекаат министерот Абдулаќим Адеми да ги прими на средба.

Средношколците за денес најавија повеќе детали.

Leave a Reply