Совршената фризура на Трамп сепак не била совршена (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Фризурата на американскиот претседател Доналд Трамп често беше предмет на големи расправи, уште пред да дојде на чело на САД.

Неговата седа коса со нијанси на жолта во повеќе наврати ги натера социјалните мрежи да се запрашаат што тој точно прави со косата затоа што сосема е очигледно дека става доста лак за коса и често се чешла.

Меѓутоа, неодамна му се случи мал инцидент за кој зборува целиот свет.

Loading...

Додека беше во посета на американската воена база „Ендруз„ започна да дува силен ветер кој му ја уништи фризурата, а сите има аможност да ја видат ќелавата глава на претседатлеот на САД под добро зачешланата ретка коса.

Социјалните мрежи, очекувано, експлодираа по објавата на овие фотографии.


Leave a Reply