Сончево до среда – од четврток дожд и грмотевици

Сподели со своите пријатели

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност предвидуваат метеролозите на УХМР. Кон крајот на денот во западните делови ќе има зголемена облачност и можна е појава на краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

Loading...

Максималната температура ќе биде во интервал од 24 до 30 степени.

Capture

До деновите до среда, во попладневните часови ќе е можна изолирана појава на краткотраен пороен дожд и ретки грмежи почесто во западните и јужните делови од земјата.

Во четврток и петок, претежно во попладневните часови, ќе преовладува нестабилно време проследено со пороен дожд засилен северозападен ветер и грмежи.

Leave a Reply