Со автобуси: Кумановските средношколци организирано на марш во Скопје

Сподели со своите пријатели

Со организиран превоз, средношколците од Куманово денес во 11 часот ќе се упатат во Скопје каде точно напладне ќе започне Третиот Средношколски марш. Според најавите, средношколците ќе се соберат пред платото на СОУ ”Перо Наков” и ќе се упатат во главниот град каде ќе се придружат на останатите членови на Студентскиот Пленум.

Loading...

Во меѓувреме, Средношколскиот Пленум доби поддршка од Наставничкиот и Студентски Пленум кои најавија свое присуство на денешниот марш.

Бесни на натписот на СИТЕЛ ”Средношколците во четврток на протест – Познавачите препознаваат финансиска поддршка од СДСМ”, пленумот истапи со свој одговор.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Претрес во Куманово, пронајдена дрога, приведен дилер

10423636_818539828201308_1740298969931913154_n

Маршот на средношколците ќе започне во 12 часот пред фонтаната во Градски парк и ќе продолжи со рута до Владата на РМ.

Leave a Reply