СКАНДАЛ: Книга за сексуалниот живот на кралицата ја занеме британската јавност

Сподели со своите пријатели

Скандал од светску размени настана кога во јавноста исплива книгата за кралицата Елизабета и пикантериите на нејзиниот брак со принцот Филип.

– Не постоеше убава жена во близината на Филип со која тој не флертуваше. Но, на кралицата тоа не и пречеше, му даваше отворени раце да се дружи со спротивниот пол. Тие жени на Филип му беа како миленици и играчки, напишала Лејди Колин Кампбел, а пренесува британскиот „Дејли мејл“.

 

Loading...

 

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Ураган во Флорида однесе покрив на болницата, евакуирани пациенти на респиратори (ВИДЕО)

Оваа Британка ја напишала книгата „Бракот на кралицата“ за Елизабета Втора (92) во која открива детали за сексуалниот живот на неа и нејзиниот маж, принцот Филип (97). Таа истакнала дека кралицата има здрав сексуален апетит и дека започнала да го задоволува кога се омажила. Исто така тврди дека Филип никогаш не и бил верен и флертувал со жените што нејзе не и пречело.

– Од детството до денес принцот бил опкружен со привлечни и прекрасни жени. Секогаш се однесувал неприлично зата што сепак бил морнарички службеник, напишала Колин.

 

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Германија следната година ја чека рецесија

 

Додала дека Филип сака друштво на убави жеи и е голем заводник, а флертувал и со неа.

– Не ми кажа ништо непријатно. Кажува работи како: „Добро изгледаш“, рекла таа.

Британската тврди дека принцот секогаш имал „блиски пријателки“ со кои одел на возење во кочија па се занимавале со различни хобија.

– Така се забавувал, истакнала Кампбел која тврди дека се дружела со кралското семејство.

 

Loading...

 

Тврди дека сестрата на кралицата, принцезата Маргарет и рекла дека Филип има афера за да ја вознемири. Книгата за сексуалниот живот на кралицата предизвика негативни реакции кај Британците.

Колин од обвиненијата дека книгата е измислена се брани само дека е искрена.

– Знаат дека сум искрена и веќе некое време им беше познато дека ја напишав оваа книга. Се што напишав е вистина и тоа не е никаква пропаганда против монархијата, заклучила таа за странските медиуми.


Leave a Reply