Силен земјотрес на границата меѓу Авганистан и Таџикистан

Сподели со своите пријатели

Земјотрес со јачина од 5,3 степени според Рихтеровата скала е регистриран денеска во областа на границата меѓу Авганистан и Таџикистан, соопшти Германскиот истражувачки сеизмолошки центар (ГФЗ).

Loading...

Според Ројтерс, земјотресот се случил на длабочина од 109 километри.

Засега нема информации за материјална штета или повредени.