Шимпанза за прв пат гледаат човек со вештачка нога, нивната реакција кажува многу (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Корисник на Редит неодамна сподели видео на кое се гледа како реагирале шимпанзата во зоолошка градина кога првпат виделе човек со вештачка нога.

Loading...

На видеото гледаме човек како ја покажува својата вештачка нога пред заграден простор во зоолошка градина, додека шимпанзо го гледа.

Шимпанзото било толку шокирано кога ја забележала неговата нога што веднаш ги повика своите пријатели кои имале слични реакции.

„Замислете како би реагирале кога би ја соблекол ногата. Ни треба продолжение на видеово“.

„Мора да се во шок, не разбираат што се случува“.

„Шимпанзите се навистина како луѓе“.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Бил Гејтс е загрижен дека ќе ја изгуби работата поради вештачката интелигенција

„Можеби мислат дека е повреден“.

„Не ми се верува колку се интелигентни шимпанзата“, напишаа во коментарите корисниците на Редит.

Loading...