Шилегов ја најави новата 32. ”бомба” на СДСМ

Сподели со своите пријатели

Запнала ‪#‎ВистинатаЗаМакедонија‬, пак сака да излегува … #32.

Loading...

Со овие зборови, портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов за денес во 14 часот ја најави новата прес конференција на која ќе бидат обелоденети прислушкувани разговори во рамки на проектот ”Вистината за Македонија”.

Од друга страна, Либералната партија на Ивон Величковски и Партијата на обединети граѓани и пензионери и уште неколку други политичките субјекти  денеска и формало ќе се придружат на опозицискиот фронт што го води СДСМ.

Во 12.30 часот лидерот на СДСМ Зоран Заев и генералниот секретар Оливер Спасовски, се упатија на средба со претседателите на партии од опозицискиот фронт.

 

Leave a Reply