Се појавија наводни фотографии од уништениот моќен руски крстосувач „Москва“

Сподели со своите пријатели

На социјалните мрежи се појавија фотографии на кои наводно се гледа оштетената Москва, моќниот руски крстосувач, пред да потоне.

Loading...

– Се чини дека е автентична фотографија на Москва откако е погодена од украинска ракета – изјави Роб Ли (Ли) од Катедрата за воени студии на Кралскиот колеџ во Лондон.

 

ВОЗНЕМИРУВАЧКО: Жена во Харков оди по улица, а гранати паѓаат на неколку метри од неа (ВИДЕО)

 

На Твитер е објавена фотографија, но нејзината автентичност не може да се потврди.

Сепак, корисниците се согласуваат – нема премногу руски бродови од таа класа кои завршиле во пламен.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  САД во сабота ќе гласаат за законот за воена помош за Украина

 

Loading...