ВОЗНЕМИРУВАЧКО: Жена во Харков оди по улица, а гранати паѓаат на неколку метри од неа (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

На социјалните мрежи се појави ново видео од бомбардирањето на Харков.

Loading...

Видеото го објави Олена Халушка, вработена во Украинскиот центар за борба против корупцијата.

Тоа е невладино, граѓанско здружение, а самата Халушка има околу 50.000 следбеници на Твитер.

Таа ја објави снимката вчера. На снимката, која се чини дека е скриншот од монитор на камерата за надзор, се гледа пат и неколку пешаци.

Во преден план е личност, изгледа жена, која носи торби и го поминува патот. Во позадина се гледаат уште две лица како трчаат преку патот.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Зеленски: Укинете ги визите за руските убијци

Во еден момент на сред улица експлодираат два проектила.

Лицето во преден план на видеото паѓа на подот од силината на ударот, но набрзо станува и продолжува понатаму.

ВИДЕОТО Е ВОЗНЕМИРУВАЧКО

Loading...