16.04.2015 20:34

СДСМ до нова ”бомба” – овојпат од Охрид


Денеска во 14 часот СДСМ ќе објави уште една бомба – овојпат од Охрид.

Прес-конференцијата на која ќе бидат претставени нови материјали од прислушувани разговори ќе ја води претседателот на охридските социјалдемократи Томислав Тунтев, во охридскиот хотел „Ривиера“.

loading...

Во 18.30 часот, во градот ќе се одржи протестен марш, наречен Марш на вистината, кој ќе тргне од плоштадот Крушевска Република и ќе заврши на градскиот плоштад, каде што ќе се обрати лидерот на СДСМ, Зоран Заев.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments