Руските сили го гранатираа Никопол

Сподели со своите пријатели

Руските сили синоќа го гранатираа Никопол, при што беа оштетени десетина катни згради и приватни куќи, соопшти шефот на регионалната воена управа на Дњепропетровск, Валентин Резниченко.

Loading...

Тој изјави дека се оштетени и две индустриски претпријатија, болница, училишта, автомобили и гасовод, пренесува Укринформ.

Нема повреди.

Сите информации поврзани со најновите случувања со војната во Украина можете да ги прочитате ТУКА.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Москва: Америка во Украина би можела да помине како во Авганистан и Виетнам