13.05.2015 12:10

Репортери од Куманово во ”Топ тема” за случувањата на 9 мај (видео)

Facebook Twitter Google+

Во вчерашното издание на ”Топ Тема” на Телма, гости во студиото беа двајца новинари – известувачи од Куманово, Џенис Сулејмани од Љајм редакција, Сандра Томовска од Кумановски Муабети, Жанета Трајковска од Високата школа за новинарство и новинарот и и уредник во СИТЕЛ Телевизија, Марјан Николовски.

На ”Топ тема” на Телма, новинарите дебатираа за тоа дали медиумите известуваа објективно за тоа што се случуваше во градот, и дали емоциите беа оставени настрана, со оглед дека новинарската професија налага професионалност дури и во моменти на известување од кризни региони.

Loading...

 


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments