Рекордот е 11 секунди: Можете ли побрзо да го пронајдете кучето со капа на главата?

Сподели со своите пријатели

Направете мала пауза од она што го правите и опуштете се со помош на интересна загатка: Целта е да забележите велшки Корги (куче какво што има кралицата Елизабета Втора) со капа. За оние амбициозните кои веднаш имаат за цел да го соборат рекордот, тој е, пренесува The Sun, 11 секунди.

Loading...

 

 

Сликата покажува некои работи типични за Обединетото Кралство и неколку ситници поврзани со британската кралица, како што се капи, намирници типични за попладневниот чај во Виндзор и секако, драгите корги на кралицата. Сложувалката е дизајн на 247 Blinds, за која велат дека е идеална за забава и забава за време на напорен ден. Доколку не можете да го најдете кучето  со капата, погледнете го решението:

 

 

Loading...