Пукање во центарот на Куманово

Сподели со своите пријатели

Престрелка попладнево се случила во центарот на Куманово на паркинг кај улицата „Борис Кидриќ“.

Loading...

Од Секторот за внатрешни работи Куманово го потврдуваат инцидентот, но повеќе детали најавија за подоцна.

– Да има пријава за пукање во центарот на градот. Екипи на СВР Куманово се на терен и се врши увид, повеќе детали ќе следуваат во текот на вечерта, велат од кумановската полиција.

Неофицијално, во престрелката повредено е најмалку едно лице.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Кумановец натепал вработен во Отсекот за управни работи