Претепана 23-годишна жена од кумановско

Сподели со своите пријатели

Дваесет и тригпдишна жена од кумановско село била физички нападната од жител на светиниколско Ѓуѓанци.

Loading...

– На 13.12.2023 во 15.30 часот во СВР Куманово, 23-годишна жена од кумановско село пријавила дека била физички нападната од М.Ј. од село Ѓуѓанци, светиниколско, информираат од Секторот за внатрешни работи.

Од полицијата велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  76-годишен кумановец завршил во болница по физичка пресметка