Поттикнете го растењето на ноктите со маслиново масло (видео)


Жените многу често се во потрага по природни и едноставни начини да изгледаат здраво и убаво. Познатата Јутјуб советничка Ела Гејл, на социјалната мрежа сподели занимлив рецепт за тоа како да се сочуваат ноктите на рацете без посета на козметички салон.

Сите знаеме дека маслиновото масло е многу добро за нашата кожа и коса. Тоа се однесува и на ноктите.

Loading...

Ова смеса ќе направи чудо, а се` што ви е потребно е маслиново масло, лук и сок од портокал.

Во пластичен сад насипете цеден сок од портокал и истолчен бел лук и така држете ги вашите нокти приближно десет минути. Така намокрените нокти, префрлете ги во сад со маслиново масло и почекајте 5 минути.

Целиот процес повторувајте го двапати седмично, и ќе бидете изненадени од резултатот.

 


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.