05.05.2015 22:25

Полицијата приведува – двајца повредени демонстранти (видео)

Facebook Twitter Google+

Еден е приведен а двајца демонстранти се повредени. Приведениот е член на движењето „Ленка“, пренесува порталот НОВА.

Поради рушење на заштитната ограда, НОВА објавува дека се поставува нов кордон полиција. Во моментов пред Владата пристигнува и воден топ, граѓаните лежат на земја сред улица, се вели во последната објава на порталот.

loading...

 


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments