05.05.2015 23:35

Полицијата и демонстрантите во бркотница по скопските улици (видео)

Facebook Twitter Google+

Како што јавува порталот МКД, по акцијата на растерување на демонстрантите од пред зградата на Илинденска б.б,  полицијата ги растурила демонстрантите на неколку групи, но во моментот трае вистинска бркотница по околните улици блиску до Владата, јавува порталот.

loading...

Еден полицаец е повреден, а најмалку 20 демонстранти се приведени во полициска станица, јавува МКД, додека Курир јавува за повеќе повредени полицајци кои наводно се пренесени во Ургентен центар.

Еве што забележаа камерите на порталот.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments