27.05.2015 21:23

Полицаец од СВР Куманово спаси жена давеник на градскиот кеј

Facebook Twitter Google+

Некаде после 16 часот, полицаец од СВР Куманово, успеал да спаси повозрасна жена, која според првичните информации од полицијата во Куманово, ненадејно се лизнала и паднала во водите на река Кумановка на градскиот кеј.

Униформираниот полицаец скокнал во реката, кога по дојава од случајни минувачи било пријавено дека во водите се наоѓа непознато женско лице.

Loading...

На лице место биле повикани и екипи на Територијалната противпожарна единица и на Итна помош Куманово. Жената била пренесена во одделнието за хирургија, информираа од Итна Помош Куманово.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments