Пијте го овој напиток 4 дена и изгубете 10 сантиметри во срукот

Сподели со своите пријатели

Нутриционистката Синтија Сас смислила диетален напиток со кој по четири дена можете да ислабнете три килограми и да узгубите дури 10 сантиметри во стркукот.

Секако, ако тие четири дена се храните здраво и урманотежено и не трупате во себе слатки, грицки, масна и висококалорична храна.

Loading...

Како да не ја покачите тежината за време на изолацијата?

За чудесниот напиток потребни ви се следните намирници:

– 8 чаши вода (чаша од 250мл)

– една краставица

– еден лимон

– 12 листови мента

– едно парче свеж ѓумбир (или една лажица ѓумбир во прав)

Најдобриот протеински појадок

Loading...

Лимонот добро измијте го, исечете го на парчиња и ставете го во вода. Краставицата излупете ја и исечкајте и исто така додадете ја во водата. Додадете и листови мента и исечениот ѓумбир. Добро измешајте, поклопете и ставете да отстои во фрижидерот преку ноќ.

Следниот ден во текот на целиот ден пијте го тој пијалак, а навечер направете нов за следниот ден. Магичниот напиток пијте го барем четири дена и резултатите веднаш ќе бидат видливи.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *