Овој тајкун го нарекуваат австралиски Хју Хефнер, а еве и зошто

Сподели со своите пријатели

Со текот на годините, Траверс Бејнон стана попознат како Кендимен, а овој Австралиец стана пример за дел од мажите кои сонуваат да живеат како него.

Loading...

Покрај тоа што е поранешен американски фудбалер и модел, тој е директор на Freechoice Tobacco, која му ја оставија неговите родители и ултимативниот австралиски плејбој.

 

 

Тој е наречен Хју Хефнер од Австралија, што го натера Бејнон да основа австралиска верзија на вилата на Плејбој.

Бејнон се прослави со организирање бурни забави, дружење со секси жени и љубов кон скапите работи. Пример за неговиот скап вкус е неговата огромна флота.

Овој тајкун ја посочува својата вила Candyman како највредното нешто што го поседува, со огромен базен каде прави луди забави со многу жени кои можат да се претворат во уште полуди оргии.

Loading...

Сето тоа редовно го документира на социјалните мрежи (барем додека неговите слики на Инстаграм не бидат отстранети од самата апликација поради непристојност).

 

 

Оженет е со Теша Бенион и тоа му е втор брак, но редовно ги покажува своите девојки во јавност.

Тој има 4 деца, две со Теша и две, Валентина и Лусијана, од бракот со поранешната Мис на светот Нинбет Хименез Лил.

Сепак, неговите следбеници не се толку заинтересирани за неговото семејство колку за неговите девојки, кои ги има многу во вилата на Кендимен, а тој се пофали дека го скокнале 10 или 12 од нив и дека неговата сопруга не можела да го види со сето тоа месо.

 

Loading...

 

„За време на викендите ни доаѓаат до 30 жени, а тоа ѝ се допаѓа на мојата сопруга. Таа е апсолутно вклучена во се што се случува“, рече тој, а неодамна по повод неговиот 50-ти роденден (роден е на 6 март 1972 година) направил забава на која наводно имало 150 жени кои полуделе и правеле оргии заедно со роденденското момче.

Му било тешко да се одмори поради коронавирусот, па решил да продолжи со бурните забави.

Но, тоа не е се. Овој богаташ на својот сајт, освен рубриката каде што продава гардероба, има и дел посветен на вилата каде го покажал целото свое богатство, но посебно внимание привлече еден дел – апликацијата за неговата идна девојка и правилата.

 

 

Loading...

Морате да бидете секси, постојано да се дотерувате и да добивате џепарлак, но не смеете да бидете во врска и достапни само на австралискиот Хју Хефнер.

Еве ја целата „реклама“ за девојката што ја бара богаташот:

„Да се ​​биде нечија девојка не е многу поразлично од новото додворување помеѓу било кои други 2 лица. Откако ќе ја поднесете вашата апликација, Траверс ќе го оствари првиот контакт преку Инстаграм. Доколку има заедничка врска/привлечност, Траверс ќе ве покани на викенд, а недела или дури еден месец (во зависност од тоа дали живеете во Австралија или во странство).

 

 

Loading...

Сите патувања, летови и трансфери ќе бидат платени. Ако е потребна австралиска виза, тоа ќе биде на ваш трошок и ќе ви биде рефундирано кога ќе пристигнете.

Врз основа на тоа како се согласувате со Траверс и другата девојка за време на вашата посета, ќе се утврди дали ќе бидете поканети назад на подолг период или ќе ги посетите повторно за да ја развиете врската понатаму.

Тогаш започнуваат вистинските услови.

 

Loading...

 

За да бидеш девојка на богаташот драмата не е добредојдена во ниту еден момент.

Природно ќе се навикнете на пофините работи во животот како дизајнерска облека и додатоци, патувања во светот со 5 ѕвезди, скапи автомобили и накит, убаво јадење и ексклузивни приватни забави“.

„Многу е важно да го одржувате својот изглед и презентација: тоа ќе вклучува одржување на ноктите, коса, одржување на тен, шминка со висок стандард, модерна облека, добра исхрана и одржување на кондицијата, за што ќе се погрижи г-дин Бејнон.

Ќе добиваат дополнителни 100,00 до 500,00 долари неделно за трошење.

Loading...

Како важен бизнисмен, г-дин Бејнон е редовно поканет на големи социјални настани на кои ќе присуствувате со него. Во овие прилики или во јавност, се очекува да изгледате најдобро.

 

 

Траверс помина 10 години во светот на модата и има искуство и уникатен стил да ви помогне да го достигнете вашиот целосен потенцијал.

Аранжманите за ноќно спиење се состојат од главна спална соба која има три близнати кревети споени заедно кои Траверс ги дели со девојките секоја вечер.

Loading...

За да бидете успешни да бидете следната девојка на кендимен, треба да ги покажете следните атрибути:

Мора да биде 100 проценти доверлива

Сосема лојални

Доверлива личност

Во потрага по вистинска врска

Loading...

Дека сака да помогне во вилата

Среќен што се преселив до вилата

Што исклучува:

Дека моментално е во врска

Врска со било кој друг надвор од вилата додека живеете во вилата.