Овој човек знае како да го победите рулетот: Со својот систем ги пустоши светските казина (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Балвиндер Самби кому е забранет влезот во неколку казина откако освоил десетици илјади евра, го открива системот како да го победите рулетот.

Вечниот добитник во казината одлучил да го открие системот со која игра уште од 2006. година.

Тој секогаш игра на осум броеби – 8, 9, 11 и 12 кои претставуваат една група и на 26, 27, 29 и 30 кои припаѓаат на друга група.

На рабовите од овие броеви става по еден чип.

 

Loading...
ПРОЧИТАЈТЕ И:  Сингапурски борбени авиони придружуваа патнички авион откако патник упати закана со бомба

 

Пред да ги постави влоговите Самби чека овие броеви 12 пати по ред да изгубат. Потоа ги поставува влоговите и чека топчето да падне на некој од нив. Кога добие, повторно чека броевите 12 пати по ред да загубат.

Постојат денови кога Балвиндер излегува од казината како губитник, но тука, всушност, се работи само за негова тактика, пишува birminghammail.co.uk.

Ова се најголемите тајни кои ниедно казино не сака да ги знаете (видео)

– Никогаш немам изгубено со својот систем и на казината тоа не им се допаѓа. Тие не сакаат победници во своите простории, туку само губитници. Се случува намерно да губам за да не забележат дека сум постојан победник. Експертите секогаш велат дека победата на рулетот е само среќа. Но, развив систем заснован на единствена математика која ми помага да победам секогаш кога играм, рекол Балвиндер Самби.

Самби постојано победува на рулетот, освен кога намерно губи, а до сега никој не успеал „да ја победи“ оваа машина.

– Неколку дена освојувам малку и неколку дена освојувам многу. Мојата најголема дневна победа била 4.000 фунти, односно околу 4.500 евра, додава Самби.

https://youtu.be/A5RzKXaI864

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Сеизмолог: Една од експлозиите на гасоводот одговара на 100 килограми динамит

Leave a Reply