Овие полицајки се најсекси во светот, но погледнете им ги униформите (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Либанскиот град Бруман одлучил да започне да вработува повеќе полицајки. Меѓутоа, покрај тоа одлучиле дамите во текот на летото да носат и кратки шорцеви.

Ова предизвика голема дебата на интернет, затоа што едната страна ја поддржува ваквата одлука, додека другата смета дека жените не би требало да носат таква облека.

Допрел полицајка во Дубаи и дефинитивно зажалил

Loading...

Властите од друга страна ваквиот чекор го донеле за да привлечат поголем број туристи, а веќе е ангажиран и тим на млади жени кои ќе помогнат да се спроведат сообраќајните прописи.

Градоначалникот на Бруман, Пјер Ачкар, истакнува дека на Запад е создадена негативна слика за Либан, која не ги охрабрува туристите да ја посетат.

Истканува дека сака да се обиде да ја промени сликата за својата земја.


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Израелските сили убија тројца Палестинци

Leave a Reply