Ова се уште не сте го виделе: Најлесен начин да протнете конец низ игла (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Провлекувањето на конец низ иглата е вистински проблем за многу луѓе, а станува уште поголем кога светлината не е најдобра.

Loading...

Сепак, постои еден трик кој ќе ви го олесни процесот.

Добро е да имате при рака комплет за шиење – можеби за да поправите некоја ситница на елекот или панталоните или едноставно било каде.

Но, постои и онаа мала работа што сите ја мразат, а тоа е фрлање конец за игла.

Тоа е работа која може да се претвори во вистинска игра на нерви.

Страницата Todays Years Old на мрежата X објави кул трик што е добро да го знаете и ќе ви го олесни овој процес.

Потребно ви е парче хартија во кое ќе го навлечете конецот, ќе скратите дел од хартијата и ќе го навлечете сето заедно во иглата.

 

Loading...