Осветен камен темелникот за крст во селото Табановце (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Во кумановското село Табановце денеска беа удрени темелите на крст кој ќе се гради во центарот на селото.

Loading...

 

 

Крстот со големина од 10,5 метри го гради месното население со поддршка од градоначалникот на Општина Куманово Максим Димитриевски.

 

 

Loading...

Целосната изградба на десетметарскиот крст треба да биде готова до 6ти мај на големиот христијански празник „Свети Ѓорѓи“.

 

 

 

Никола Ивановски


ПРОЧИТАЈТЕ И:  (ГАЛЕРИЈА) Ракометарките на Куманово нерешено против Ѓорче Петров