Осовил 10 милиони евра на лотарија: Се расфрла во луксуз, но го мачи што уште нема жена (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Курсат Јилдирим од Германија пред еден месец на лотарија освоил речиси десет милиони евра.

Loading...

Иако експертите го советувале сосема поинаку, Јилдирим, познат и како Чико, јавно и без мерка ги троши парите.

„Веќе потрошив 1,5 милиони евра“, изјави тој во интервју за германските медиуми.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kürsat Yildirim (@chicoferrari488)

 

Од тоа потрошил повеќе од 700.000 евра на Ферари, купил Порше за 300.000, отишол на шопинг во Амстердам, за кој вели дека го чинел повеќе од 35.000 евра.

Во меѓувреме станал сопственик на неколку луксузни часовници Ролекс, а за медиумите изјави дека не планира да штеди.

Loading...
ПРОЧИТАЈТЕ И:  Која нација троши најмногу пари на луксуз?

Но, она што најмногу му пречи е што не ја нашол жената од соништата.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kürsat Yildirim (@chicoferrari488)

 

„Сè уште сум сингл, така е. Знаеш ли колку жени се јавија? О, Боже!“, рекол Чико, пренесува Fenix-magazine.

А која е жената од неговите соништа? Таа треба да биде висока најмалку 1,70 метри, додека нејзината боја на коса не е важна.

Освен парите што ги поседува, тој тврди дека е чесен човек:

„Порано имав неколку жени. Тогаш сакав само да се забавувам“.

Loading...

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kürsat Yildirim (@chicoferrari488)