ОГРОМНА ЛИСТА: Овие светски ѕвезди одбиле да глумат во „Титаник“ (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Еден од најпопуларните и најуспешни филмови на сите времиња е секако „Титаник“. Во оваа остварување, кое заработи две милијарди долари, главните улоги ги играа Леонардо Дикаприо и Кејт Винслет како Џек и Роуз.

Меѓутоа, она што е малку познато дека многу филмски ѕвезди одбиле да играат во „Титаник“, а некои од нив не успеале да ја минат аудицијата.

Loading...

Режисерот Џејмс Камерон сакал ликот на Џек да го игра Ривер Финикс, меѓутоа овој актер починал кога бил млад. Улогата на крајот ја добива Леонардо Дикаприо откако ја одбиле и Том Круз, Бред Пит, Џони Деп и Стивен Дорф. На удицијата се пријавиле и Кристијан Бејл, Итан Хоук, Метју Меконахи и Крос О’ ДОнел, меѓутоа не ја минале.

Од друга страна, Роуз одбиле да ја играат Никол Кидман, Гвинет Палтоу, Џина Дејвис, Дру Баримор, Шарлиз Терон, Клер Дејнс, Анџелина Џоли, Роуз Бирн, како и кралицата на поп музиката Мадон. На листата кои одбиле се и Риз Видерспун, Џенифер Анистон, Камерун Дијаз, Кристина Еплгејт, Џенифер Конели, Рејчел Вајс, Шерон Стоун, Ума Турман,Џоди Фостер, Мини Драјвер, Кетрин Хајгл, Кристина Ричи, Нив Кемпбел, Винона Рајдер, Кејт Бекинсејл…

Најверојатно денес сеа каат за одбивањето затоа што филмот ги урна сите можни рекорди во кинематографијата.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *