Од следната недела поевтинуваат дел од пијалаците

Сподели со своите пријатели

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска на својот Фејсбук профил информира дека цените на безалкохолните и алкохолните пијалоци ќе се намалат за 10% во наредниот период.

Loading...

„Намалување на цените на безалкохлните и алкохолните пијалоци! Денеска добив неколку писма од нашите домашни производители на минерална вода, сокови, пиво кои ме известија дека доброволно се вклучуваат во кампањата “ГАРАНТИРАНА ЦЕНА” со намалување на цените од минимум 10%!

Благодариме на подршката“ напиша министерот Бектеши на својот Фејсбук профил.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Германците ја укинуваат државната субвенција за струја и гас