Нов Зеланд влезе во 2021 година со спектакуларен огномет (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Нов Зеланд слави на вообичаен начин, бидејќи таа земја се избори со коронавирусот, па луѓето се многу порелаксирани и им е дозволено да се собираат.

Loading...

Најимпресивниот дел од пречекот, како и досега, беше големиот огномет во Окланд.

Пред него, првите се радуваа жителите на островите Самоа и Кирибати. Овие две територии се најнапредните временски зони.

 

 

 

Двете земји беа отсечени од светот поради пандемијата „ковид 19“, затоа прославите не беа вообичаени.

Loading...

Покрај тоа, има проблеми во овој дел од светот како резултат на зголемувањето на нивото на морето како резултат на климатските промени.

Самоа и Кирибати во моментов се затворени за туристи, а немаше огномет на полноќ по локално време.

 

 

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *