Нема да ви треба пегла: Испробајте одличен трик за омекнување и исправување на облеката (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Пеглањето е домашна работа во која повеќето луѓе ни најмалку не уживаат, а една мајка Шантел Мила сподели трик кој ќе ви помогне да заборавите на пеглањето.

Loading...

Се што ви треба се две шолји вода, лажица алкохолен оцет за да ја омекне вашата облека и лажица мелем за коса што ќе помогне да се омекнат влакната од материјалот за да се исправи.

Овие три состојки ги измешала во шише со спреј, а потоа ја испрскала стутканата облека. После тоа, малку исправете ја облеката, пред да ја закачите на закачалката да отстои пет минути – и толку!

 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Chantel Mila | Home Tips (@mama_mila_au)