11.06.2019 12:21

НАПРАВЕТЕ САМИ: Спреј кој ќе ве спаси од комарците


Мешавината не е токсична и сигурна е за користење околу децата и домашните миленици.

Со доаѓањето на топлите денови, голем проблем во домот создаваат разни инсекти, претежно мувите и комарците.

loading...

Постои еден многу едноставен начин како можете да ги елиминирате, а тоа е спреј кој можете да го подготвите сами.

Четири типа на луѓе најпривлечни за комарците

Потребни состојки:

– половина шолја масло

– половина шолја шампон

– половина шолја оцет

Зошто комарците некои луѓе ги каснуваат повеќе од другите?

Подготовка:

loading...

Сите состојки додадете ги во шише со прскалка и добро измешајте, а потоа прскајте разни површини во вашиот дом. Мешавината не е токсична и безбедна е за користење околу деца и домашни миленици, а многу ефикасна против бубачки од било кој вид.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments