Skip to content

Нафтените деривати со нова цена од полноќ

Сподели со своите пријатели

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 од полноќ се намалуваат за еден денар, а цената на дизелот останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Новата цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 е 71 денар, на  ЕУРОСУПЕР БС-98 е 73, а ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и натаму ќе се пордава за 63,50 денали за литар.

За 0,50 денари поевтинува Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) и ќе чини 52,00 денара.

Малопродажната цена на мазутот М-1 НС се намалува за 0,09 денари и еден килограм ќе се продава за 33,695 ден/кг.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Кулеба нема да присуствува на состанокот на ОБСЕ во Скопје

Leave a Reply

 

Услови за преземање содржини

Надворешните линкови преку маркетинг платформата MGID се одговорност на самиот огласувач, и порталот Кумановски Муабети не сноси никаква одговорност за пласираните информации.