На кумановец му се заканувале со оружје, па го нападнале

Сподели со своите пријатели

Дваесет и деветгодишен кумановец викендов пријавил дека две лица му се заканувале со огнено оружје па го нападнале.

Loading...

– На 03.03.2024 во СВР Куманово, А.З.(29)  од Куманово пријавил дека околу 03.40 часот во село Черкези, кумановско, А.Д. и С.К. му се заканиле со огнено оружје и го нападнале со тврд предмет, информираат од Секторот за внатрешни работи.

Оттаму додаваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  76-годишен кумановец завршил во болница по физичка пресметка