29.07.2019 09:09

Мобилни апликации кои секогаш ја следат вашата локација, дури и кога не ги користите


Сосема е очекувано и нормално апликациите за навигација да ја следат вашата локација, но постојат и други апликации кои ги користите на вашиот мобилен телефон, а ја следат вашата локација.

ГУГЛ потврди дека вработените имаат пристап до приватните разговори на корисниците

loading...

Овие апликации ја имаат вашата локација дури и во моменти кога активно не ги користите:

  • Апликации за временска прогноза
  • Фејсбук
  • Апликации за пронаоѓање партнер

Извор: курир.мк


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments