Млада девојка се самозапали во градски парк во Скопје

Сподели со своите пријатели

Девојка на возраст од 23 до 30 години, денес напладне во градскиот парк во Скопје, во близина на ресторанот ”Балканика” си го одзела животот со самозапалување.

Loading...

Како што информира порталот Плусинфо, сведок на настанот била средовечна жена која не можела да стори ништо во моментот на несреќата.

На лице место пристигнала Брза Помош, но лекарите констатирале смрт.

Мотивите засега остануваат непознати.

Фото: Плусинфо